Technology

Mistrzostwa świata w Katarze - kluczowy turniej

17.11.2022, 11:29 0 komentarzy
Mistrzostwa świata w Katarze - kluczowy turniej

Wielkimi krokami nadchodzą rozgrywki piłkarskie w Katarze, a przeważająca część facetów z zaciekawieniem odlicza kolejne dni. W sieci internetowej ukazuje się mnóstwo komentarzy dotyczących tego, która grupa zawodników zwycięży rozgrywki piłkarskie, a która posiada niewielkie szanse. Nagonki wobec przeróżnych piłkarzy także nie braknie. Czy znakomite wydarzenie da fanatykom piłki nożnej niezapomniane emocje?

Wyjątkowość mistrzostw świata w piłce nożnej

Obecne mistrzostwa będą obłędnie zjawiskowe, pomimo dużej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do tej pory się odbyły. Pierwszy raz w historii, zawody miejsce będą miały na terytorium Bliskiego Wschodu, jak też pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku również okazuje się nietypowa, gdyż widowisko sportowe wydarzy się w czasie jesieni. Jest to zarazem finalny mundial, podczas gdy udział będą brać wyłącznie 32 zespoły, gdyż na następnym tego typu turnieju, liczba zespołów zwiększona zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Negatywne spostrzeżenia publiki piłkarskiej

Zbliżające się mistrzostwa są jeszcze bardziej kontrowersyjne od swych poprzedników. Rodzą się opinie, że wybór kraju, w którym zawody mają się odbyć, miał czynniki korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim widać gołym okiem wielkie wzburzenie. Wokół mistrzostw świata bez końca błąkało się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w czasie budowania stadionów i całego zaplecza, umarła bardzo duża liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie powstrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego wydarzenia dla islamskiego państwa, jakim jest Katar.

Jaka reprezentacja podniesie złoty puchar?

Pomimo sporej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza wydarzenia, i tak miliony kibiców biorą udział w procesie, typując różne drużyny do wygrania turnieju. Głównymi faworytami do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz